Fotowoltaika

Co to fotowoltaika?

Fotowoltaika jest procesem wytwarzania energii elektrycznej, poprzez wykorzystanie naturalnego źródła, jakim jest promienie słoneczne. Moduły fotowoltaiczne (często mylnie nazywane panelami, bateriami lub ekranami) wytwarzają prąd stały, który dzięki inwerterowi przetwarzany jest na prąd zmienny wykorzystywany do zasilenia odbiorników w instalacji elektrycznej np. gospodarstwach domowych, rolnych oraz firmach.

Instalacje fotowoltaiczne często są mylone z instalacjami solarnymi potocznie zwanymi solarami, które służą tylko ogrzewaniu wody przy pomocy glikolu. Najważniejszymi zaletami instalacji fotowoltaicznych w porównaniu z solarnymi jest zastosowanie dużo większej ilości rozwiązań oraz bezobsługowość. Dzięki nim możemy nie tylko pokryć nasze zapotrzebowanie na podstawowe odbiorniki, ale również ogrzać budynek za pomocą rozwiązań takich jak pompa ciepła czy maty grzewcze zasilane dzięki energii elektrycznej. W przeciwieństwie do solarów są one praktycznie bezobsługowe, jedynymi dodatkowymi działaniami jest okresowe mycie oraz skontrolowanie systemu mocowań instalacji.

Priorytetem naszej firmy jest dbałość o każdego naszego klienta. Dzięki odpowiedniemu zwymiarowaniu instalacji do potrzeb inwestora, profesjonalnemu montażowi, wypełnieniu i zgłoszeniu instalacji do Zakładu Energetycznego oraz monitorowaniu instalacji 24/7 jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową usługę by nasz klient czuł się usatysfakcjonowany przed, w trakcie i co najważniejsze po instalacji. Włącz oszczędzanie już dziś razem z nami!

Dlaczego z nami?

Odpowiedni dobór instalacji

Profesjonalny montaż zapewniony przez wykwalifikowane ekipy montażowe

Stały nadzór instalacji 24/7 dzięki systemu monitoringu

sekcja wykres

Wykres zwrotu kosztów inwestycji

Instalując fotowoltaikę w swoim domu zmniejszysz rachunki za prąd aż do 90%. Dzięki dotacji udzielanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Gospodarki Wodnej i Środowiska (NFOGWiŚ) w formie refundacji kosztów jesteś w stanie zmniejszyć aktualny koszt instalacji o 5000 zł. Nasi specjaliści pomogą skompletować odpowiednie dokumenty oraz wypełnić wniosek o dofinansowanie. Dowiedz się więcej czytając cały wpis na blogu.

Kontakt

Wypełnij formularz kontaktowy i umów się już dziś na darmową konsultację z specjalistą.
    Pick Sol P. Nowicki J. Bażega S.C.

    ul. Polna 5 62-005, Owińska

    p

    NIP 7773326635